Fara antrenorul principal pe banca, Craiova a practicat la Sibiu un baschet jucat la ”trecerea’’ timpului si continua seria partidelor din deplasare in care nu conteaza. De altfel pentru Craiovei  este foarte greu sa realizeze ceva, atat timp cat pe faza de aparare nu pune nici un fel de probleme adversarelor.

Jocul din Sala Transilvania din Sibiu a fost unul fara istoric, gazdele aflandu-se in permanenta la conducere, inca din primul sfert acestea avand un avans important, plus 11. Scor 35 (!) – 24.

Craiova are un sfert doi mai bun, pe fondul relaxarii echipei gazda si reusete sa mai recupereze din diferenta pe tabela de marcaj, la pauza 54 – 46 (19 – 22 sfertul doi), dar sibienii erau in grafic pentru a depasi suta.

Al treilea sfert este unul echilibrat (24 - 25), suprizand totusi prin numarul mare de puncte inscrise.

In ultima parte, Craiova nu mai conteaza in joc, pe parchet evoluand o singura echipa si inevitabilul se produce, gazdele inscriu 30 de pct in timp ce Craiova raspunde cu numai 19.

Scor final 108 – 90. Dupa acest joc ramanem cu o intrebare, mai este antrenorul israelian la echipa?

Pentru Craiova cei mai buni marcatori au fost: Martinic 23 pct., Siriscevic 20 pct., Alexandrov 20 pct.

Pentru gazde, au inscris: Pratt 23 pct, iar Popescu si Laser cate 20.

Cu aceasta victorie Sibiul, acumuleaza 13 pct in clasamentul Ligii Nationale si urca provizoriu pe prima poztie, Craiova acumuland 12 pct.

Rate this item
(0 votes)
Login to post comments

Cauta in site

Esti aici !

You are here:Sport»Baschet»Craiova, nu conteaza in deplasarea de la Sibiu (108 - 90) | S-a inamplat ceva cu antrenorul Rami Hadar?