România a început bine meciul cu Ungaria, am dominat mare parte din prima repriz?, îns? pas cu pas au ap?rut erorile, rat?rile, iar unguroaicele au ie?it la "rampa” Jocul agresiv ?i o evolutie exceptionala a port?ri?ei Kiss au facut ca Ungaria sa învinga cu 31-29, iar calificarea tricolorelor în semifinalele Campionatului European de handbal feminin depindea de rezultatul partidei Olanda vs Germania (nem?oaicele nu trebuie s? înving? la o diferen?? mai mare de 11 goluri).

În plus, în minutul 52 am pierdut-o pe Cristina Neagu - liderul na?ionalei s-a accidentat la genunchi, a p?r?sit terenul pe targ? ?i a fost dus? la spital.

In ultima partida dintre Germania si Olanda, rezultatul a fost unul normal 27 – 21 pentru batave, Romania termina pe locul doi grupa si merge alaturi de Olanda in semifinalele si finalale de la Paris.

Esti aici !

You are here:Sport»Handbal»Romania invinsa de Ungaria (29 -31) se califica totusi in semifinalele europenelor. Duel cu Rusia pentru mare finala